Co obejmuje ubezpieczenie NNW w firmie Aviva

28 marca 2022

Wielu kierowców w Polsce decyduje się na wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, poza obowiązkową polisą OC. Jedną z często wybieranych usług jest ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. W wariancie komunikacyjnym zapewnia pomoc finansową w przypadku wystąpienia wypadku na drodze. Warto przyjrzeć się ofercie prezentowanej przez znaną firmę Aviva.

Skuteczna pomoc w razie wypadku

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne gwarantuje wypłatę odszkodowania przeznaczonego dla kierowcy oraz innych osób podróżujących samochodem. Świadczenie przysługuje w sytuacji, gdy wystąpi nieszczęśliwy wypadek. Polisa w firmie Aviva chroni zarówno w podróży, jak i podczas wsiadania i wysiadania z auta. Ubezpieczenie nie jest drogie, bo podstawowy wariant można wykupić już za około 50 złotych rocznie. Maksymalna suma ubezpieczenia to 25 tysięcy złotych, a więc jest to pomoc niebagatelna.

Dwa warianty ubezpieczenia NNW

Aviva oferuje dwa podstawowe warianty ubezpieczenia NNW. Wykupić można polisę w wersji podstawowej lub rozszerzonej. Ta pierwsza dotyczy kierowcy i pasażerów w maksymalnej liczbie określonej w dowodzie rejestracyjnym auta. Wykupienie wariantu rozszerzonego powoduje, że na pomoc firmy można liczyć w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń, które nie są wynikiem podróży samochodem.

Aviva pomaga w formie finansowej, czyli wypłaca odszkodowanie, które można przeznaczyć na różne cele. Wśród nich wymieniane jest leczenie, zakup sprzętu medycznego oraz niezbędna rehabilitacja. Kolejna możliwość to pokrycie kosztów zabiegów należących do medycyny estetycznej. Jest to możliwe, jeśli na skutek wypadku osoba ubezpieczona doznała poważnych uszkodzeń ciała. Natomiast w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, Aviva wypłaca odszkodowanie pozwalające na pokrycie kosztów pogrzebu.

Ochrona kierowcy i pasażerów

Ubezpieczenie NNW w firmie Aviva jest rozbudowaną usługą chroniącą interesy kierowcy oraz jego pasażerów. Z tej formy pomocy powinny skorzystać szczególnie te osoby, które poruszają się własnym autem codziennie. Dojazd do pracy lub transport towarów wiąże się z ryzykiem nieszczęśliwego zdarzenia, nawet jeśli zachowujemy wszelkie środki bezpieczeństwa. Polisa NNW chroni nas przed skutkami kolizji lub wypadku, a w konsekwencji gwarantuje spokój kierowcy oraz członkom jego rodziny. W razie wątpliwości, czy ubezpieczenie NNW spełnia indywidualne potrzeby, warto skontaktować się z pracownikiem firmy Aviva lub zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że wybierzemy najlepszy wariant ochrony do swoich potrzeb.

#aviva